Створення кафедр і перший набір студентів

На загально-технічному факультеті (далі — ЧЗТФ) Київського політехнічного інституту у місті Чернігові було  організовано наближене до місця роботи і проживання студентів заочне загальнонаукове і загально-інженерне навчання по уніфікованих навчальних планах за 12 спеціальностями:

• розробка родовищ корисних копалин,
  • енергетика,
  • машинобудування та приладобудування,
  • електронна техніка, електроприладобудування, автоматика,
  • радіотехніка і зв’язок,
  • хімічна технологія,
  • лісоінженерна справа і технологія деревини, целюлози і паперу,
  • технологія продовольчих продуктів,
  • технологія товарів загального користування,
  • будівництво,
  • транспорт,
  • економіка.

1 вересня 1960 р.  почали навчання 567 студентів  1-го, 2-го та 3-го курсів факультету у приміщенні Чернігівського педагогічного інституту.

За наказом по КПІ  від 28.11.1961 р. у складі ЧЗТФ  було  створено  кафедру  загальнонаукових дисциплін під керуванням кандидата технічних наук (далі – к.т.н.), доцента Голубєва Олексія Григоровича

і кафедру загальноінженерних  дисциплін під керуванням к.т.н., доцента Олезнюка Віктора Федоровича.

У травні 1962 р. ЧЗТФ переїхав у навчальний корпус за адресою вул. Горького (нині Музейна),7. Попередньо було реконструйовано основне приміщення (1500 кв.м.), добудовано лабораторний корпус (300 кв.м.), трансформаторна підстанція, обладнано лабораторії, кабінети, бібліотека та ін.

Навчальний корпус за адресою вул. Горького (нині Музейна),7

З вересня 1962 р.   на факультеті розпочато денне навчання студентів  за 3-ма спеціальностями:

• 0518 Машини і апарати виробництва легкої і текстильної промисловості – 50 осіб.
  • 0501 Технологія машинобудування, металорізальні верстати і інструмент – 50 осіб.
  • 1104 Технологія штучних та синтетичних волокон – 50 осіб.

Літом 1963 р. відповідно до наказу №396 від 19 червня по КПІ   зі складу кафедри загальнонаукових дисциплін виділена кафедра хімії. ЇЇ очолив к.т.н., доцент Маляров Борис Михайлович.

Фото 1963 року — перший випуск загальнотехнічного факультету